Tu i teraz
Obserwujemy, że potrzebujecie zarówno warsztatów rozwijających umiejętności psychoterapeutyczne, jak i treningów, na których możecie zająć się swoimi osobistymi kawałkami. Znajdziecie u nas i jedno i drugie :-)
Do wakacji treningi poprowadzą Sylwia Fajkowska, Kinga Dziedziczak, Małgorzata Lambert i Marcin Stach.
A z nowych propozycji warsztatowych Frans Meulmeester poprowadzi nas w temacie Wstydu i Poczucia winy w pracy z klientami, oraz Konfliktu i władzy w organizacjach i grupach. Zapraszamy :-)
O Nas

Poznałyśmy się wiele lat temu. Przez długi czas wędrowałyśmy swoimi własnymi życiowymi ścieżkami. Na nowo połączył nas Gestalt. To spotkanie okazało się początkiem bliskiej relacji osobistej i szansą na pasjonującą przygodę zawodową. Przygoda trwa, a jej owocem jest Łódzkie Centrum Gestalt. To miejsce, do którego zapraszamy psychoterapeutów i trenerów z Polski jak i ze świata. Wierzymy, że najlepszą formą nauki jest osobiste doświadczenie w spotkaniu z drugim człowiekiem. Zapraszamy Was na warsztaty, które będą dla Was wsparciem zarówno w rozwoju osobistym jak i zawodowym.
Warsztaty
Zapraszamy Was serdecznie na organizowane przez nas warsztaty:
Cykle Warsztatowe
Trening terapeutyczny w podejściu Gestalt z pracą przez ciało z Sylwią Fajkowską
Czas: 20 - 26 lutego 2023
Godziny pracy:
środa-sobota: 9.00 - 19.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9.00 - 16.00 (1,5 godziny przerwy w porze lunchu)
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 12 - 14 osób.
Koszt szkolenia: 1700 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 50 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
To miejsce na odszukanie w ciele zamkniętych emocji. Czas docierania do smutku, wstydu, bezradności, złości... Uwalniania zranionych miejsc, które determinują nasze życie i nie pozwalają na nowe działania, doświadczenia i emocje.
Kiedy pracuje nasze ciało, kiedy uwalnia pochowane emocje, wszystko wydarza się płynnie...
Przychodzi czas otwierania się na nowe doświadczenia.
Trening adresowany jest do osób które korzystały lub nadal korzystają z terapii własnej, indywidualnej bądź grupowej.
Zapraszamy również praktykujących psychoterapeutów, osoby pozostające w szkoleniu, ubiegające się o certyfikaty.
W trakcie treningu każdy ma szansę skorzystać z przestrzeni i czasu w takim zakresie w jakim potrzebuje.
Trening poprowadzi Sylwia Fajkowska - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta i trener Gestalt, superwizor EAGT oraz PTPI, trener i superwizor Szkoły Gestalt w Warszawie.
Słowo od Sylwii:
Gestaltowskie założenie o tym, że jesteśmy całością wraz ze swoim ciałem, umysłem, seksualnością, emocjami i duchowością, a także idee integratywnej pracy z klientem pozwalają mi łączyć różne podejścia i techniki w swojej pracy. Bliskość tematu pracy z ciałem, zaprowadziły mnie w ostatnim czasie na ścieżki MA-URI bodywork, a także treningu BBTR. Ciągle poszukuje nowych sposobów pracy z drugim człowiekiem.
W osobistym świecie realizuję swoje pasje i zamiłowania. Od paru lat tańczę tango, które nieustannie uczy mnie nowych jakości w relacjach. W wolnych chwilach latam na paralotni, co jest świetnym treningiem bycia w tu i teraz.
Każdy otrzyma zaświadczenie o ukończeniu treningu w wymiarze 50 godzin dydaktycznych.
Trening terapeutyczny z Marcinem Stachem
Czas: 3 - 7 marca 2023
Godziny pracy:
piątek - poniedziałek: 9.00 - 19.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
wtorek: 9.00 - 14.30
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 14 - 16 osób.
Koszt szkolenia: 1500 zł.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 50 godzin szkoleniowych. Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Marcin Stach o wydarzeniu:
"Prosto z serca, obecność w duszy.
Zapraszam Cię do osobistej podróży, w której towarzyszyć Ci będą inne osoby, ciało będzie wsparciem, serce przewodnikiem, a dusza domem. Zaczniemy tam gdzie jesteś i tak jak jesteś, bez utartych szablonów terapeutycznych.
Jeżeli świadomość energii w Twoim ciele, umyśle, relacjach, w wzajemnym połączeniu z przyrodą jest dla Ciebie ważna - to spotkanie może być dla Ciebie.
Zapraszam Cię do tej wędrówki."
Marcin Stach Jest certyfikowanym psychoterapeutą, trenerem treningu psychologicznego, superwizorem oraz nauczycielem psychoterapii w nurcie Gestalt. Certyfikaty EAGT, IIPG, ITG-PSPP, PTPG, PTP.
Relacje, a w szczególności te pierwsze, najważniejsze kształtują naszą świadomość oraz stosunek do siebie i świata. Dlatego dzięki spotkaniu w relacji terapeutycznej możemy zmieniać naszą świadomość i nasze relacje. Dzięki leczącej relacji terapeutycznej możliwa jest zmiana i rozwój.
W swojej pracy kieruje się przekonaniem, iż każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny, dlatego też wymaga szczególnego zrozumienia i szacunku dla przeżywanych emocji.
Dzika, Mądra i Płodna. Menopauza jako transformująca zmiana.
Czas: 18 - 20 marca 2023
Godziny pracy:
sobota-niedziela: 10.00 - 19.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
poniedziałek: 10.00 - 17.00 (godzinna przerwy w porze lunchu)
Miejsce: podamy wkrótce, na pewno w Łodzi
Grupa: 15 - 24 osób.
Koszt szkolenia: 1900 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 28 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
"Są takie sprawy życiowe, w których potrzebujemy przede wszystkim wsparcia kobiet - aby wspólnie podążać w nowym kierunku dla spełnionej i zainspirowanej kobiecości” - Notburga Fischer, od 30 lat prowadząca warsztaty dla kobiet
Są kultury żyjące bliżej natury, w których kobiety po menopauzie cieszą się statusem szczególnej wartości dla społeczności. Wiedzą one, że zakończenie miesięcznego przepływu krwi wyzwala nowe siły na nowych poziomach. Co ciekawe, objawy menopauzy są tam prawie nieznane.
W tym kobiecym spotkaniu wykorzystamy tę pozytywną perspektywę, aby zatrzymać się, spojrzeć zarówno wstecz jak i w przyszłość.
Macica jako twórcza przestrzeń znajdzie się w centrum tego seminarium.
Będziemy patrzeć wstecz z pytaniami: Co urodziłam? Za co jestem wdzięczna? Z jakimi projektami, zadaniami życiowymi mogę się teraz pożegnać? Co nigdy się nie urodziło i już nigdy się nie urodzi? Pożegnanie i wdzięczność.
Wejdziemy w nieruchomy punkt: Tu i Teraz! Cenny moment w połowie życia. Każdy oddech to odpuszczanie, nowe stawanie się, wyjątkowy dar i wyzwanie jednocześnie! Jakie wiadomości otrzymuję w moim sercu? Od mojego dojrzałego ciała? W łączności ze wspólnotą, światem?
Otworzymy się na wizje przyszłości: Co jeszcze chciałoby się narodzić? Z jakimi projektami, serdecznymi troskami chodzę w ciąży? Jakiego wsparcia jeszcze potrzebują, by wyrosnąć na dobrym gruncie?
"Mądre kobiety podejmują ważne decyzje życiowe ze świadomości skutków swoich działań dla kolejnych siedmiu pokoleń".
Elementy z jogi hormonalnej będą nas wspierać w równoważeniu i przekierowaniu naszej energii w tym czasie zmian.
Zapraszamy wszystkie kobiety przed, w trakcie lub po menopauzie, które chcą czerpać nowe siły z tego czasu zmian i transformacji.
Notburga Fisher urodziła się w 1961 roku w Austrii. Mieszka tam do dziś, razem z mężem Robertem Fisherem prowadząc ManWoman Institute i ucząc w Instytucie Integratywnej Psychoterapii poprzez Ciało.
Szkoliła się między innymi w zakresie psychologii humanistycznej, terapii duchowej, integratywnej terapii poprzez ciało(wg Rosenberga), terapii traumy (trauma rozwojowa wg J.Schmidta), Sexual Grounding® Therapy ( William Poppeliers).
Prowadzi swoją praktykę Integratywnego coachingu, terapię par, terapię seksualną. Pracuje również, jako coach i superwizor w Instytucie Integratywnej Terapii poprzez Ciało i jako trener SexualGrounding® Therapy.
Razem z mężem jest autorką artykułów z zakresy terapii seksualnej.
"Introduction to Integrative Body Psychotherapy IBP" (hogrefe, 2016)
"Body Psychotherapy and Sexuality" - Basics, Perspectives and Practice (Psychosocial Publishing House 2017).
Trening terapeutyczny z Kingą Dziedziczak
Czas: 23 - 27 marca 2023
Godziny pracy:
czwartek-niedziela: 9.00 - 13.00, 15.00 - 19.00
poniedziałek: 9.00 - 14.30
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 8-14 osób.
Koszt szkolenia: 1500 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 50 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Zapraszam Cię na trening terapeutyczny, który będzie dla Ciebie okazją do domknięcia niezałatwionych spraw, a energię jaką przy tym uwolnisz spożytkujesz tak, jak Tobie to będzie pasować. Mam również nadzieję, że będzie to bliskie spotkanie czułych ludzi. Do zobaczenia.
Kinga Dziedziczak o sobie: "Jestem psychoterapeutką Gestalt. Prowadzę prywatny gabinet w Łodzi. Jestem również częścią kadry Szkoły Gestalt w Warszawie. Niezwykle inspirujące są dla mnie podejście relacyjne oraz teoria pola. Bardzo lubię pracować z grupami, ponieważ ekscytuje mnie energia grupy i procesy w niej zachodzące. W czasie wolnym lubię kontakt z przyrodą, zwłaszcza spacery po lesie."
Seksualność jako (witalny) kontakt
Czas: 15 - 17 kwietnia 2023
Godziny pracy:
sobota-niedziela: 10.00 - 13.30, 15.30 - 19.30
poniedziałek: 10.00 - 14.00
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 9-16 osób.
Koszt szkolenia: 900 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 28 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
W jakich sytuacjach czujesz się seksualny/seksualna? Jak wchodzisz w kontakt seksualny? Czy seksualność może być pozarelacyjna? Jak Twoja seksualność współtworzy pole relacji osobistych i zawodowych? Jaki masz kontakt ze swoimi genitaliami i sercem? Jeśli seks jest figurą, to co jest w tle?
Jeśli zaciekawiasz się tymi kwestiami, jeśli budzą w Tobie uczucia, zapraszam Cię na warsztat o seksualności, prowadzony w podejściu Gestalt (humanistyczno-doświadczeniowym).
O czym będzie warsztat?
Zrobimy miejsce na to, co zazwyczaj jest przemilczane lub domniemane, (nawet podczas szkoleń terapeutycznych), na to, co obdarza się uwagą tylko, gdy jest skrzywdzone lub zaburzone. Spojrzymy na seksualność jako wyraz witalności i jako energię do kontaktu, odwołując się do takich gestaltowskich koncepcji jak: pentagram Gingera, domeny modalności kontaktu Spagnuolo-Lobb, cykl doświadczania Zinkera, funkcje self.
Jak będzie wyglądał warsztat?
Zaproponuję Ci eksperymenty ćwiczenia, które będą integrowały wiedzę teoretyczną z osobistym doświadczeniem na takim poziomie otwartości, na jaki będziesz gotowa/gotów. Będziemy ćwiczyć samoregulację (przez ciało), szukać kreatywnych przystosowań, aby rozwijać czucie i ekspresję swojej seksualności. Na zakończenie warsztatu zaś sprawdzimy, jak możesz spotkać się z klientami/pacjentami/podopiecznymi, pozostając seksualną istotą.
Dla kogo?
Warsztat kieruję do psychoterapeutów będących w trakcie lub po zakończeniu szkoły psychoterapii oraz osób pomagających innym w sferze psychologicznej (np. terapeutów uzależnień, psychologów, pedagogów, mentorów, wychowawców).
Natalia Żuk-Michałowska o sobie: "Jestem psychoterapeutką Gestalt i socjolożką. Ukończyłam 4-letnią, całościową Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych, akredytowaną przez European Association for Gestalt Therapy w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od 2015 roku certyfikuję się w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Gestalt. W 2022 roku ukończyłam 4-modułowe szkolenie pt. „Zorientowane na ciało systemowe podejście w psychoseksualnej terapii w oparciu o Sexual Grounding® Therapy i inne podejścia”. To doświadczenie stanowi dla mnie inspirację nie tylko w codziennej pracy gabinetowej, ale i do stworzenia warsztatu o seksualności jako witalnym kontakcie. W 2023 roku rozpoczynam szkolenie superwizorskie.
Psychoterapię indywidualną prowadzę od 2012 roku, a od 2020 roku jestem młodszą trenerką w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Z grupami pracowałam także podczas prowadzenia grup terapeutycznych i warsztatów rozwojowych. Niezmiennie fascynuje mnie terapia par, w której przyświeca mi idea badania, jak jest „pomiędzy” partnerami. W gruncie rzeczy podobnie widzę proces terapeutyczny w terapii indywidualnej i grupowej - uważam, że najważniejszym krokiem ku zmianie jest rozpoznanie, jak jest na granicy-kontaktu. W pracy relacyjnej i dialogicznej, baczną uwagę przykładam do ciała klientów i często pracuję z jego fenomenami bezpośrednio (wykorzystując zarówno techniki gestaltowskie, jak i lowenowskie)."
Trening terapeutyczny z Małgorzatą Lambert
Czas: 10 - 14 maja 2023
Godziny pracy:
środa-sobota: 10.00 - 19.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9.00 - 15.30
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 12 - 16 osób.
Koszt szkolenia: 1500 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 50 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Bardzo ważnym narzędziem w pracy psychoterapeuty jest on sam. Dlatego też szkolenie w zakresie psychoterapii wymaga od kandydatów na psychoterapeutów intensywnego zaangażowania w rozwój własny, a psychoterapia grupowa oraz indywidualna są formalnym wymogiem dla ukończenia szkolenia. Trening terapeutyczny dla psychoterapeutów to możliwość głębokiej pracy nad sobą w bezpiecznych warunkach i sprzyjającej atmosferze.
Trening poprowadzi Małgorzata Lambert - certyfikowana psychoterapeutka i trenerka Instytutu Terapii Gestalt posiadająca Certyfikat Superwizora Instytutu Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz EAGT. Swoje umiejętności doskonaliła również w Gestalt Associates Training Los Angeles, CA, USA. Jestem absolwentką Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego i Business Computer Programming w Nova Scotia Institute of Technology, Halifax, Canada.
Trening terapeutyczny w podejściu Gestalt z pracą przez ciało z Sylwią Fajkowską
Czas: 24 - 28 maja 2023
Godziny pracy:
środa-sobota: 9.00 - 19.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9.00 - 16.00 (1,5 godziny przerwy w porze lunchu)
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 12 - 14 osób.
Koszt szkolenia: 1700 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 50 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
To miejsce na odszukanie w ciele zamkniętych emocji. Czas docierania do smutku, wstydu, bezradności, złości... Uwalniania zranionych miejsc, które determinują nasze życie i nie pozwalają na nowe działania, doświadczenia i emocje.
Kiedy pracuje nasze ciało, kiedy uwalnia pochowane emocje, wszystko wydarza się płynnie...
Przychodzi czas otwierania się na nowe doświadczenia.
Trening adresowany jest do osób które korzystały lub nadal korzystają z terapii własnej, indywidualnej bądź grupowej.
Zapraszamy również praktykujących psychoterapeutów, osoby pozostające w szkoleniu, ubiegające się o certyfikaty.
W trakcie treningu każdy ma szansę skorzystać z przestrzeni i czasu w takim zakresie w jakim potrzebuje.
Trening poprowadzi Sylwia Fajkowska - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta i trener Gestalt, superwizor EAGT oraz PTPI, trener i superwizor Szkoły Gestalt w Warszawie.
Słowo od Sylwii:
Gestaltowskie założenie o tym, że jesteśmy całością wraz ze swoim ciałem, umysłem, seksualnością, emocjami i duchowością, a także idee integratywnej pracy z klientem pozwalają mi łączyć różne podejścia i techniki w swojej pracy. Bliskość tematu pracy z ciałem, zaprowadziły mnie w ostatnim czasie na ścieżki MA-URI bodywork, a także treningu BBTR. Ciągle poszukuje nowych sposobów pracy z drugim człowiekiem.
W osobistym świecie realizuję swoje pasje i zamiłowania. Od paru lat tańczę tango, które nieustannie uczy mnie nowych jakości w relacjach. W wolnych chwilach latam na paralotni, co jest świetnym treningiem bycia w tu i teraz.
Każdy otrzyma zaświadczenie o ukończeniu treningu w wymiarze 50 godzin dydaktycznych.
Wstyd i poczucie winy w pracy z klientami
Czas: 2 - 4 czerwca 2023
Godziny pracy:
piątek-sobota: 9.30 - 18.30 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9.30 - 13.30
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 12-20 osób.
Koszt szkolenia: 1400 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 24 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego.
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Praca z klientami, którzy doświadczają, lub są wręcz przytłoczeni przez Wstyd i Winę może być dla terapeuty sporym wyzwaniem. Jak pozostać z osobą, która cierpi z powodu Wstydu i Poczucia winy? Jak powstrzymać się przed skokiem w próby uwolnienia lub nawet usunięcia tych uczuć, bo tak trudno nam samym je pomieścić. To przecież sytuacja, która może nas otwierać na kontakt z naszymi własnymi doświadczeniami wstydu i poczucia winy.
Jak dbać o siebie, aby nie dać się przytłoczyć?
Wstyd i Poczucie winy pojawiają się w relacji. Ponieważ są to kwestie relacyjne, wymagają podzielenia się nimi i zaakceptowania ich w relacji z innymi.
Podczas tego warsztatu będziemy badać różne doświadczenia związane ze Wstydem i Winą. Skupimy się zarówno na naszych własnych doświadczeniach, jak i sytuacjach zawodowych, kiedy jako terapeuci towarzyszymy innym w spotkaniu tymi uczuciami.
Warsztat będzie połączeniem teorii, dzielenia się i odkrywania doświadczeń oraz pracy praktycznej.
Frans Meulsmeer o sobie:
Od ponad 30 lat pracuję jako psychoterapeuta Gestalt, trener, superwizor, coach i konsultant. Byłem pracownikiem byłego Instytutu MultidiMens Gestalt w Belgii, a teraz jestem członkiem personelu, który pomaga w budowaniu instytutów gestalt, takich jak Bułgarski Instytut Gestalt w Sofii, Bułgaria, Kaukaski Instytut Terapii Gestalt i Terapii Rodzinnej w Tbilisi w Gruzji i Gestalt Institute Nepal w Katmandu w Nepalu. Ponadto jestem członkiem wydziału i trenerem gościnnym w wielu innych instytutach Gestalt w Europie, np. Organizacji Relational Change w Wielkiej Brytanii.
Prowadzę prywatną praktykę, w której pracuję jako terapeuta i counsellor. Od 25 lat pracuje w Centrum pomocy dla osób chorujących na nowotwory. Jako coach/konsultant pracuję głównie w opiece zdrowotnej i edukacji.
Praca za granicą, spotkania z inną kulturą zawsze były moją pasją. Wzbogacają mnie i pogłębiają zrozumienie mojej własnej kultury, jej założeń i tego, co biorę za pewnik.
Jestem członkiem EAGT jako terapeuta, GPO (Gestalt Practitioner in Organisation) i superwizor oraz jako Europejski Certyfikowany Psychoterapeuta EAP.
Męska siła
Czas: 15 - 18 czerwca 2023
Godziny pracy:
czwartek: 9.30 - 18.30 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
piątek-sobota: 9.00 - 18.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9.00 - 16.00
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 12-16 osób.
Koszt szkolenia: 1850 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 35 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Terapia? Rozwój osobisty? Wyrażanie emocji? Świadomość w relacji ze sobą, z partnerką/partnerem, z otoczeniem? Według stereotypu to przecież kobiece kompetencje, nie męskie. Jakież to mylne!
Podczas tego warsztatu będziemy pracować opierając się na osobistym doświadczeniu, korzystając z metod psychoterapii Gestalt tak, aby odkryć i rozwinąć swój osobisty potencjał. Zwykle w grupach koedukacyjnych mężczyźni stanowią margines, będąc liczebnie zdominowani przez kobiety. Tworzy to specyficzną dynamikę grupy i przyjmowanych w niej ról. Praca w grupie mężczyzn ułatwi stworzenie przestrzeni, w której mężczyźni dadzą sobie prawo do wyrażania emocji i odkrywania męskości na polu innym, niż rywalizacja o kobiety.
Terapia Gestalt jest psychoterapeutycznym podejściem zakorzenionym w psychologii humanistycznej. Można z niej korzystać nie tylko w procesie psychoterapeutycznym, ale również w celu rozwoju osobistego. Jeżeli nie wiesz za wiele o terapii Gestalt, Google Ci z pewnością pomoże. Ten warsztat jest adresowany do mężczyzn bez względu na to, czym się zajmują, nie jest wymagane doświadczenie psychoterapeutyczne, ale też nie jest zabronione :-)
To już czwarta edycja tego warsztatu w Łódzkim Centrum Gestalt.
Peter Schulthess, 71 lat, jest praktykującym terapeutą Gestalt. Od 1976 roku prowadził swój gabinet w Zurychu w Szwajcarii. Od 30 lat uczy psychoterapii Gestalt na cały świecie. Pracował w Szwajcarii, Polsce, Niemczech, Grecji, Rosji, Serbii, Macedonii, Boliwii i Chinach. Był prezesem EAGT( Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt) i członkiem SARC (Komitet Nauki i Badań) w EAP (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii). Obecnie w ciągu roku mieszka na Filipinach(zimą), w Grecji (latem) i od czasu do czasu w Szwajcarii. Jest wdowcem, ma czwórkę dorosłych dzieci i pięcioro wnucząt. Nowa miłość zaniosła go do Azji.
Gestalt Masterclass
Czas: 7 - 10 września 2023
Godziny pracy:
czwartek: 9.30 - 18.30 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
piątek-sobota: 9.00 - 18.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9.00 - 16.00
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, ul. Dowborczyków 5, Łódź
Grupa: 14 - 16 osób.
Koszt szkolenia: 1850 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 24 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego.
Zapisy przez formularz.
Upływa kolejny rok i znów nadarza się okazja do spotkanie z Peterem Schulthessem w gronie psychoterapeutów. Idea Gestalt Masterclass żyje już własnym życiem, a opowieści o sile tego spotkania krążą w psychoterapeutycznym świecie. Zapraszamy do doświadczenia wyjątkowego kontaktu z Peterem.
Badania pokazują, że kluczowym czynnikiem powodzenia w terapii jest osobowość. Logiczną konsekwencją tego jest włączenie nieustannej pracy nad własną osobowością i jej rozwojem, który nigdy się nie kończy, do swojego procesu edukacji.
Nakierowany na proces warsztat da uczestnikom możliwość pracy nad indywidualnymi doświadczeniami. Bazą dla prac indywidualnych i procesu grupowego będzie teoria terapii Gestalt. Poza pracami indywidualnymi będzie możliwość pracy superwizyjnej oraz merytorycznej dyskusji.
Peter jest znany ze swojego unikalnego stylu interwencji, łączącego wspierające towarzyszenie z umiejętną konfrontacją.
Peter Schulthess, 71 lat, jest praktykującym terapeutą Gestalt. Od 1976 roku prowadził swój gabinet w Zurychu w Szwajcarii. Od 30 lat uczy psychoterapii Gestalt na cały świecie. Pracował w Szwajcarii, Polsce, Niemczech, Grecji, Rosji, Serbii, Macedonii, Boliwii i Chinach. Był prezesem EAGT( Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt) i członkiem SARC (Komitet Nauki i Badań) w EAP (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii). Obecnie w ciągu roku mieszka na Filipinach(zimą), w Grecji (latem) i od czasu do czasu w Szwajcarii. Jest wdowcem, ma czwórkę dorosłych dzieci i pięcioro wnucząt. Nowa miłość zaniosła go do Azji.
Władza i konflikt w grupach
Czas: 27 - 29 października 2023
Godziny pracy:
piątek-sobota: 9.30 - 18.30 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9.30 - 13.30
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, ul. Dowborczyków 5, Łódź
Grupa: 16 - 20 osób.
Koszt szkolenia: 1400 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 24 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego.
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Władza i konflikty są częścią życia, doświadczamy ich więc również w grupach. Ogólnie możemy powiedzieć, że zarówno władza jak i konflikt są pojęciami neutralnymi. Jednak kiedy dochodzi do różnego rodzaju wypaczeń, z czym niestety często wiążę się funkcjonowanie grup, zjawiska te są znacznie trudniejsze do opanowania.
Podczas tego warsztatu skupimy się na tym, jak problemy z władzą mogą pojawiać się zarówno w zespołach w organizacjach, jak i w grupach (terapeutycznych). Będziemy odkrywać piękno władzy i jej zniekształcenia, a na pewno będziemy mówić o tym, jak wspierać zespół czy grupę, by w konstruktywny sposób radziła sobie z władzą.
Tak samo przyjrzymy się konfliktom: będziemy badać, jak mogą powstawać, jakie jest ich możliwe znaczenie i jak możemy zapobiegać ewentualnej eskalacji konfliktów. Zajmiemy się też możliwą funkcją konfliktów w zespołach i grupach.
Zaproponuję Wam teoretyczną perspektywę Gestalt, będziemy pracować z przypadkami i praktycznymi doświadczeniami uczestników.
Frans Meulsmeer o sobie:
Od ponad 30 lat pracuję jako psychoterapeuta Gestalt, trener, superwizor, coach i konsultant. Byłem pracownikiem byłego Instytutu MultidiMens Gestalt w Belgii, a teraz jestem członkiem personelu, który pomaga w budowaniu instytutów gestalt, takich jak Bułgarski Instytut Gestalt w Sofii, Bułgaria, Kaukaski Instytut Terapii Gestalt i Terapii Rodzinnej w Tbilisi w Gruzji i Gestalt Institute Nepal w Katmandu w Nepalu. Ponadto jestem członkiem wydziału i trenerem gościnnym w wielu innych instytutach Gestalt w Europie, np. Organizacji Relational Change w Wielkiej Brytanii.
Prowadzę prywatną praktykę, w której pracuję jako terapeuta i counsellor. Od 25 lat pracuje w Centrum pomocy dla osób chorujących na nowotwory. Jako coach/konsultant pracuję głównie w opiece zdrowotnej i edukacji.
Praca za granicą, spotkania z inną kulturą zawsze były moją pasją. Wzbogacają mnie i pogłębiają zrozumienie mojej własnej kultury, jej założeń i tego, co biorę za pewnik.
Jestem członkiem EAGT jako terapeuta, GPO (Gestalt Practitioner in Organisation) i superwizor oraz jako Europejski Certyfikowany Psychoterapeuta EAP.
Trening Terapeutyczny z Andrzejem Wrońskim
Czas: 20 - 24 lipca 2022
Godziny pracy:
środa-sobota: 9.00 - 19.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9.00 - 16.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: do 14 osób.
Koszt szkolenia: 1450 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 50 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Andrzej Wroński odwiedzi nas już po raz kolejny. Proponuje trening otwarcia, w którym może wziąć udział każdy. Oto słowo od samego Prowadzącego:
"W pracy terapeutycznej proponuję doświadczenie jako kryterium, ile jest możliwe jeżeli budujemy kontakt, a ile staje się niemożliwe, jeżeli go utracimy. Jestem przekonany, że w każdej sytuacji, nawet najbardziej dramatycznej, warto poszukiwać drogi rozwiązania, którą można odnaleźć w spotkaniu z drugim człowiekiem."
Andrzej Wroński jest doświadczonym psychoterapeutą, superwizorem i trenerem. Pracuje w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, gdzie prowadzi zajęcia z teorii i praktyki Gestalt oraz grupy rozwoju osobistego.
Strata, żałoba i nadzieja w kontekście pracy z pacjentem terminalnie/przewlekle chorym i jego rodziną
Czas: 18 - 20 listopada 2022
Godziny pracy:
piątek: 15.00 - 19.00
sobota: 9.00 - 19.00 (w godziny przerwy w czasie lunchu)
niedziela: 9.00 - 13.00
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, ul. Dowborczyków 5, Łódź
Grupa: 12 osób.
Koszt szkolenia: 900 zł
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 22 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Warsztat ma na celu pogłębienie świadomości własnych procesów związanych ze stratą i żałobą. Poszukiwanie w sobie zasobów nadziei w obliczu nieuchronności końca życia. Uzyskanie narzędzi do bycia bardziej obecnym wobec rozpaczy/nadziei klienta oraz podążania za jego procesem. Poznanie mechanizmów modyfikacji kontaktu u osób przeżywających żałobę , w tym żałobę antycypacyjną. Warsztat prowadzony w oparciu o doświadczenie własnych strat.
Zalecane jest aby uczestnicy nie byli w aktywnym procesie żałoby po stracie (do 6 miesięcy).
Małgorzata Cynker - psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Gestalt EAGT i EAP oraz psychoonkolog od ponad 10 lat pracująca w opiece paliatywnej
"Od wielu lat patrzę na życie jako proces. Uczę się pozwalać na przepływ który jest naturą Wszechświata. Szukam w sobie miejsca zarówno dla tego co trudne jak i dla tego, co karmi i wzmacnia. Głęboko wierze, że przyjęcie siebie, drugiego człowieka i zdarzeń w całości pozwala doświadczać Pełni człowieczeństwa a tym samym wolności i przepływu."
Psychoseksualny i relacyjny rozwój od poczęcia aż do śmierci II Edycja
Moduł 1 (22 - 26 marca 2023):
Wiek: 4 lata- dziecko jako istota seksualna.
Praca w obszarze tzw. fazy przededypalnej, (poruszająca kwestie przywiązania w relacji diadycznej) w powiązaniu z seksualnością. Seksualność dziecka w podstawowym trójkącie relacyjnym (matka, ojciec, dziecko-dynamika trójkąta edypalnego). Terapeutyczne odzwierciedlenie seksualnego wyrażania się, praca z reparentingiem.
Moduł 2 (22 - 26 listopada 2023):
Wiek: 14 lat, 24 lata.
Dojrzewanie, anatomia i fizjologia organów seksualnych. Samoregulacja, młody dorosły.
Moduł 3 (10 - 14 kwietnia 2024):
Wiek: 34, 44 lata.
Sprawy dotyczące dzieci, prokreacja wspomagana medycznie (tematy dotyczące również rodzin zastępczych), tematyka wieku średniego.
Moduł 4 (6 - 10 listopada 2024):
Wiek: 54, 64, 74 lata
Menopauza, seksualność w drugiej połowie życia. Śmierć rodziców jako seksualnego źródła. Erotyczne przeniesienie.
Integracja całego szkolenia.
W trakcie każdego modułu będzie możliwość zadawania pytań superwizyjnych. Pod koniec zjazdu pytania te mogą pomóc w głębszym zrozumieniu i zintegrowaniu tematyki danego modułu.
W trakcie zjazdów uczestnicy będą pracować ze sobą pod superwizją prowadzących.
Godziny pracy:
sobota-niedziela: 10.00 - 19.00 (2 godziny przerwy w porze lunchu)
poniedziałek: 10.00 - 13.00
Miejsce: lokalizację sali podamy w późniejszym terminie
Grupa: 18 - 24 osób.
Koszt szkolenia: 740€ za zjazd. Płatność w euro lub w złotówkach po kursie NBP na 2 tygodnie przed rozpoczęciem każdego modułu
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 41 godzin szkoleniowych.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Cykl jest autorskim programem Notburgi i Roberta Fischer, który powstał na bazie ich wieloletnie doświadczenia zawodowego. Jest zorientowanym na ciało, systemowym podejściem w Terapii Seksualnej (w oparciu O Sexual Grounding ® Therapy i inne podejścia).
Cykl obejmuje 4 pięciodniowe (41 godzin) zjazdy rozłożone w ciągu dwóch lat. Nie ma możliwości uczestniczenia w pojedynczym module.
Program i cele szkolenia:
Szkolenie to jest oparte o doświadczenie własne i zapewnia zintegrowaną wiedzę i doświadczenie, którą można wykorzystać zarówno teoretycznie jak i praktycznie pracy z klientami w gabinecie
Nie mogę się doczekać tej przygody, w której będziemy mogli razem się uczyć i rozwijać.
Superwizja wydaje nam się najlepszą bazą do pracy nad własnym rozwojem i stylem psychoterapeutycznym, będzie więc dla nas jednym z głównych tematów w trakcie spotkań.

Mini Soer się w 1956 roku. Od ponad 25 lat jest w związku ze swoim mężem i mają dwoje dzieci: córkę i syna.
Mini posiada Europejski Certyfikat Psychoterapii (ECP) w ramach podejścia psychoterapii zorientowanej na ciało. Od roku 2000 prowadzi swoją praktykę „The Meeting”, gdzie pracuje indywidualnie z klientami i studentami, a także grupami i parami. Najistotniejszą kwestią w pracy jest dla niej znaczenie relacji między terapeutą a klientem lub uczniem.
Ogólnie rzecz biorąc ważne są dla niej: otwartość w miłości, szacunek dla innych, zaufanie i uczciwość. Te wartości stosuje również jako terapeutka, superwizor i trener, co pomaga innym nawiązać lepsze połączenie z ich prawdziwą tożsamością.
Mini jest trenerką (od 2010r.) i terapeutką (od 2007r.) podejścia Sexual Grounding Therapy®.
Nieustająco interesuje się badaniem relacji wczesnego przywiązania i rozwoju seksualnego dziecka i ich wpływem na intymne, dorosłe relacje seksualne.
Od 2017 r. posiada licencje SGT® na terenie Holandii oraz holenderskojęzycznej części Belgii.
W kwietniu tego roku wraz z Notburgą Fischer poprowadziła w Łódzkim Cetrum Gestalt pierwszą edycję „Wprowadzenia do Sexual Grounding Therapy®”.

Notburga Fisher urodziła się w 1961 roku w Austrii. Mieszka tam do dziś, razem z mężem Robertem Fisherem prowadząc ManWoman Institute i ucząc w Instytucie Integratywnej Psychoterapii poprzez Ciało.
Szkoliła się między innymi w zakresie psychologii humanistycznej, terapii duchowej, integratywnej terapii poprzez ciało(wg Rosenberga), terapii traumy (trauma rozwojowa wg J.Schmidta), Sexual Grounding® Therapy ( William Poppeliers).
Prowadzi swoją praktykę Integratywnego coachingu, terapię par, terapię seksualną. Pracuje również, jako coach i superwizor w Instytucie Integratywnej Terapii poprzez Ciało i jako trener SexualGrounding® Therapy.
Razem z mężem jest autorką artykułów z zakresy terapii seksualnej.
"Introduction to Integrative Body Psychotherapy IBP" (hogrefe, 2016)
"Body Psychotherapy and Sexuality" - Basics, Perspectives and Practice (Psychosocial Publishing House 2017).

Robert Fisher urodzony w 1955 roku, doktor medycyny, psychiatra, psychoterapeuta. Prowadzi własną praktykę. Szkolił się w zakresie psychoterapii humanistycznej (Gestalt, IBP), od 15 lat pracuje jako jako psychoterapeuta i trener Sexual Grounding® Therapy. Prowadzi również grupy dla mężczyzn. Jest trenerem szkoleniowym i superwizorem.
W poszukiwaniu własnej drogi: grupa superwizyjno-rozwojowa z F. Meulmeesterem
Czas:
Planujemy 4 spotkania online i 2 spotkania stacjonarne. Terminy na 2024 wkrótce. Spotkania będą tłumaczone z angielskiego.
Pierwsze spotkanie online 3-4 lutego 2023
Godziny: 9 - 10.30, 11 - 12.30, 14.00 - 15.30, 16.00 - 17.00
Spotkanie stacjonarne 18-20 maja 2023
Drugie spotkanie online 6-7 października 2023
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt, Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: do 14 osób.
Koszt szkolenia: 750 zł za dwu dniowe spotkanie online; 1600 zł za trzy dniowe spotkanie stacjonarne.
Zapisy przez formularz.
Dołączcie do naszego wydarzenia na Facebook'u.
Agata i Monika: Budowanie i rozwijanie własnego stylu w pracy jest jednym z istotnych czynników naszej drogi psychoterapeutycznej. To proces splatania się naszych cech osobowych, doświadczeń, wiedzy. Dopóki pracujemy z naszymi klientami poniższe pytania wydają się być ważne: Co we mnie, najbardziej wspiera moich klientów? Co we mnie zakłóca proces z poszczególnymi klientami? Jak znaleźć własną drogę do komfortu, wsparcia, towarzyszenia klientom? Jak uczyć się nowych narzędzi tak, aby stały się one naturalnym sposobem mojej ekspresji?
Niezależnie od tego jak długo pracujemy, zawsze warto znaleźć dobrego nauczyciela, przewodnika, towarzysza, który będzie wspierał nasz rozwój. Tym razem poprosiłyśmy o to przewodnictwo Fransa Meulemeestera. Jesteśmy bardzo wdzięczne, ponieważ powiedział TAK :)
Zapraszamy Cię na 2-letnią podróż. Poprzez superwizje i pracę indywidualną będziemy budować i rozwijać nasz osobisty styl pracy.
Frans Meulmeester: Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Was w tej podróży rozwoju i wzrostu. Przypomina mi to czas, kiedy byłem przewodnikiem górskim w Pirenejach.
Idąc z ludźmi pod górę, nie niosłem ich, nie pchałem ani nie ciągnąłem. Oni sami szli, ale ja byłem tam, aby ich wspierać, badając, jak mogą dostosować swoje tempo, znajdując swój własny rytm i pomagając im być świadomym i szanować swoje granice.
W ten sam sposób chcę dołączyć do tej grupy i wspierać was w odnajdywaniu waszej drogi i rytmu w waszym rozwoju.
Frans Meulmeester to doświadczony psychoterapeuta, trener, superwizor, coach i konsultant pracujący w różnych regionach świata. Z wykształcenia jest pedagogiem, a uczenie innych to jedna z jego pasji. Swoje doświadczenie zdobywał w tak różnych dziedzinach jak opieka zdrowotna (przez wiele lat pracował z chorymi onkologicznie) oraz duże firmy i organizacje (rozwinął zastosowanie rozumienia proponowanego przez podejście Gestalt w organizacjach).
Głównym celem jego pracy jest wspieranie ludzi w uświadamianiu sobie swoich myśli, uczuć, ciała i zachowania, bo świadomość prowadzi do wolności wyboru.
W swojej pracy często wprowadza humor, więc warsztaty z nim to również chwile dobrej zabawy.
Czytelnia
Eksperyment w pracy terapeutycznej. Rozmowa z Tomaszem Rebetą.
Tęsknota za kontaktem. Rozmowa z Despiną Koveu.
Życie i Praca w Duchu Gestalt. Rozmowa z Peterem Schulthessem.
Zawierzyć nadziei: terapeuta w sytuacji depresyjnej. Artykuł Jana Roubala.
Co się do licha ze mną dzieje? Artykuł Fransa Meulmeestera.
Towarzysząc relacji. Rozmowa z Notburgą i Robertem Fischer.
Kontakt
Dowborczyków 5a lok.7
90-019 Łódź
Agata Westfal
a.westfal@lcg.dot.pl
+48 510 968 890
Monika Kalinowska-Cisło
m.kalinowska@lcg.dot.pl
+48 603 333 936