Łódzkie Centrum Gestalt

Monika i Agata
Terapeutki Gestalt, Organizatorki
Opis
Zaczęłyśmy organizować warsztaty z własnej potrzeby rozwoju i ciekawości co może zaoferować nam psychoterapeutyczny świat, kiedy już nie ogranicza się do szkoły. Okazuje się to wspaniałą przygodą odkrywania nowych ścieżek, różnych podejść i niezmiernie ciekawych ludzi, od których wspaniale jest się uczyć.
Poniżej znajdziecie grono osób, zarówno z Polski, jak i z Europy, które szczodrze i z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Mamy nadzieję, że nasza oferta wzbogaci Was zarówno zawodowo jak i osobiście.
Męski Krąg
Prowadzący

Tomasz Kaczmarek
psychoterapeuta w nurcie Core Energetics
związany z ŁCG, pasjonat ciała i rozwoju, ojciec 3 dzieci współtworzący patchworkową rodzinę, przedsiębiorca, miłośnik trekkingów i kamperów

Adam Jegliński
Psychoterapeuta Gestalt
Jestem absolwentem Szkoły Psychoterapii Gestalt w Warszawie. Z wykształcenia i pasji byłem archeologiem śródziemnomorskim – numizmatykiem, m in. kierowałem zespołem kopaczy w Egipcie i odkryłem skarb monet rzymskich. Pracowałem około roku dla Wojska Polskiego w Iraku jako konsultant ds. ochrony zabytków. Potem przez rok pracowałem w domu maklerskim. Przez ok. dwanaście lat pracowałem w korporacjach, głównie w księgowości i obsłudze klienta.
Psychoterapia i psychologia zaczęły mnie fascynować, gdy zdałem sobie sprawę, jak bardzo pozytywnie wpływają na moje życie. Uznałem, że warto dzielić się tym z ludźmi i wspierać ich tak, jak ja byłem wspierany.
Opis
Krąg Męski to przestrzeń, w której możemy dzielić się swoimi doświadczeniami, słuchać innych i wspierać się w rozwoju osobistym.
To miejsce autentyczności, odwagi i budowania prawdziwych relacji z samym sobą i innymi mężczyznami.
To miejsce, w którym możemy rozmawiać ze sobą o wszystkim, co dla nas ważne.
Możemy poruszać najbardziej intymne tematy, o których trudno rozmawiać ze znajomymi w pracy czy bliskimi.
Krąg to przestrzeń, w której dzielimy się zarówno swoimi lękami, porażkami jak i sukcesami.
To nie jest grupa terapeutyczna ani warsztat – to przestrzeń do swobodnej rozmowy, wyrażania prawdziwego siebie i wspólnego wzrastania.
Nie musisz mieć żadnego doświadczenia – wystarczy otwartość i chęć spotkania się w Kręgu.
Aby w kręgu każdy czuł się bezpiecznie obowiązują podstawowe
zasady:
- Wszyscy jesteśmy równi.
- Krąg tworzą wszyscy uczestnicy – każdy może zgłaszać swoje pomysły dotyczące spotkań
- Nie oceniamy tego, co widzimy i słyszymy od innych uczestników.
- Nie udzielamy innym uczestnikom porad, chyba że o to poproszą.
- Pozostajemy w uważności na innych uczestników.
- Szanujemy czas wypowiedzi innych uczestników nie przerywając i nie komentując.
- Obowiązuje zasada dobrowolności -uczestnik może, lecz nie musi zabierać głosu.
- Jesteśmy w czystej energii nie będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
- To, co się dzieje i o czym mowa w kręgu, zostaje w kręgu.
Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie, przyjdź na pierwsze spotkanie i poczuj, jak działa Krąg.
Spotkania będą odbywać się cyklicznie w każdy 2. i 4. wtorek miesiąca.
Czas trwania 2 godziny.
Ze względu na komfort uczestników liczba miejsc jest ograniczona – max 16 mężczyzn
Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Informacje Organizacyjne
Kiedy:
28 stycznia 2025,
od. 19:00
(Spotkania będą odbywać się cyklicznie w każdy 2 i 4 wtorek miesiąca)
Koszt:
dobrowolna składka 30 zł
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, IV piętro, 90-019 Łódź
Więcej informacji i zapisy:
Tomek – 790403830, Adam – 600494233,
Krąg kobiet marzących. Spotkanie z mapą marzeń
Prowadzący

Wioleta Firaza
Psychoterapeutka Gesztalt
Wioleta Firaza – psycholożka i towarzyszka w kryzysie. W swojej praktyce korzysta z Terapii IFS (System Wewnętrznej Rodziny) i założeń Komunikacji bez Przemocy (NVC). Pracuje z kobietami w różnym wieku, indywidualnie oraz grupowo. Prowadzi stronę na FB: Po Pierwsze TY. Jest matką Dziewięciolatka z bujną wyobraźnią.
Opis
Drogie Kobiety,
Zapraszamy na kolejne już spotkanie w przestrzeni kobiecego kręgu, w którym zagłębimy się w świat marzeń – tych małych i wielkich, odważnych i skrytych. Poprzez medytację, twórczą ekspresję i ruch otworzymy się na głos naszej wewnętrznej Marzeny – części nas, która nosi pragnienia naszego serca.
Spotkajmy się, by wspólnie marzyć
Spotkajmy się, by wspólnie tworzyć,
Spotkajmy się, by się poruszać, wymieniać myślami… po prostu pobyć razem.
Czego możesz się spodziewać?
– spotkania z innymi marzycielkami i własnymi pragnieniami
– nieco ruchu (ale nie musisz się obawiać, nie będzie układów i wymagających figur😉)
– wycinania, klejenia, darcia, łączenia i dzielenia
– słów przepowiedni od magicznych jednorożców 😉
Co warto mieć ze sobą?
– ciekawość
– wygodny strój – zachęcam Cię, abyś wybrała coś, w czym czujesz się wyjątkowo
– wygodne obuwie (możesz wziąć na zmianę) lub ciepłe skarpety
– ulubioną przekąska do wspólnej herbatki
– jeśli posiadasz w domu stare gazety, weź je ze sobą, niech wspierają nasze marzenia.
To wydarzenie to przestrzeń dla Ciebie – aby usłyszeć swoje marzenia i pragnienia serca, poczuć ich moc i zebrać inspirację do ich realizacji. Razem stworzymy bezpieczny krąg wsparcia, w którym marzenia mają szansę na wzrost.
Zapraszamy do wspólnej podróży do wnętrza siebie!
Informacje Organizacyjne
Data:
25 kwietnia 2025,
godzina 17.30 – 20.30
(bądź 15 minut wcześniej, byśmy mogły zacząć o czasie)
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, IV piętro, 90-019 Łódź
Koszt: 120 zł
Spotkanie odbędzie się przy zebraniu minimalnej ilości zgłoszeń (4osoby).
Maksymalna ilość uczestniczek to 12.
Hold Me Tight®. Przytul mnie mocno. Rozmowy które łączą.
Prowadzący

Małgorzata Ciołkowska
psycholog, psychoterapeutka
Jestem psychologiem, psychoterapeutą pracującym w ujęciu psychodynamicznym. Ukończyłam 4-letnią Szkołę Psychoterapii i Studium Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Uzyskałam certyfikat psychoterapeuty nr 166 w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej. Posiadam także ukończone Studia Podyplomowe z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem superwizorem szkoleniowym oraz współprowadzącym I etap Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w KCP.
Z metodą EFT- Emotionally Focused Therapy – zetknęłam się i uczyłam podstaw tego sposobu pracy u Barbary Sławik, pierwszej w Polsce certyfikowanej przez ICEEFT terapeutki oraz superwizorki EFT.
Od 2005 roku pracuję psychoterapeutycznie oraz w roli trenera. W pracy gabinetowej głównie z indywidualnym pacjentem dorosłym oraz parami. W Poradni Zdrowia Psychicznego oraz na Oddziale Dziennym Ogólnopsychiatrycznym w MKK TRIMED prowadzę psychoterapię grupową.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Paweł Ciołkowski
pedagog oraz trener
Z wykształcenia jestem pedagogiem oraz trenerem w zakresie prowadzenia grup i warsztatów rozwojowych. Na przestrzeni lat wiedzę i doświadczenie zdobywałem poprzez udział m. in. w dwuletnim cyklu warsztatów w nurcie Psychologii Procesu, Studium Terapii Uzależnień, Szkole Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie. Obecnie kontynuuję naukę w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Przez kilkanaście lat moje działania zawodowe wiązały się z obszarem bezdomności. Pracowałem z osobami w kryzysie bezdomności w schroniskach, mieszkaniach wspieranych oraz w tzw. „miejscach niemieszkalnych” w formie streetworkingu. Obecnie współprowadzę grupę dla dorosłych w Poradni Profilaktyki, Terapii i Leczenia Uzależnień MONAR w Łodzi. Tam też pracuję z osobami w kryzysie uzależnienia oraz ich rodzinami. Pracuję również indywidualnie z osobami w kryzysach oraz pragnącymi dokonać zmian w swoim dotychczasowym funkcjonowaniu.
Wolny czas spędzam czytając, biegając i jeżdżąc rowerem po ścieżkach wśród polskich pól i lasów.
Jesteśmy parą od 17 lat
Opis
Jest to czternastogodzinny program edukacyjny prowadzony w oparciu o teorię i praktykę Terapii Skoncentrowanej na Emocjach. Program warsztatu składa się z ośmiu sesji, w czasie których prowadzący wspierają pary w rozmowach opisanych w książce Sue Johnson „Siedem rozmów wzmacniających związek”. Z punktu widzenia Terapii Skoncentrowanej na Emocjach, głównym problemem trapiącym pary jest utrata bezpiecznej więzi i negatywne wzorce interakcyjne, które zarówno odzwierciedlają, jak i utrwalają tę utratę. Podczas warsztatu pomagamy parom przejąć kontrolę nad tym negatywnym tańcem i zrozumieć sygnały emocjonalne odnoszące się do potrzeb i lęków przywiązaniowych w taki sposób, by partner mógł zareagować na nie z miłością i współczuciem. Nowe emocjonalne doświadczenie bezpiecznej więzi, poczucie, że druga osoba może być dostępna, responsywna i zaangażowana sprawia, że związek może przejść przemianę. Dzięki temu pary mogą prowadzić rozmowy, w których na pytanie: „czy jesteś tu dla mnie” pada odpowiedź twierdząca. Osoby w związku, które potrafią otwarcie się do siebie zwracać i nawiązywać kontakt, są w stanie budować efektywną zależność, która z kolei stanowi podstawę bezpiecznej więzi. Tego rodzaju więź sprzyja rozwojowi i odporności ich obojga.
UWAGA!
Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich par, bez względu na wiek czy staż związku. Istnieją jednak pewne przeciwskazania. Warsztat nie jest przeznaczony dla par:
- które zdecydowały się rozstać
- w których ma miejsce zdrada
- w których jedna z osób jest zupełnie nie zaangażowana w związek
- które niedawno doświadczyły traumy
- w których dochodzi do przemocy fizycznej i/lub emocjonalnej i jedna z osób obawia się drugiej
- w których jedna z osób, lub obie, doświadczają problemów w obszarze zdrowia psychicznego, które mogą uniemożliwić skorzystanie z tego programu edukacyjnego.
Informacje Organizacyjne
Kiedy:
14-15 czerwca 2025 (sobota-niedziela)
9.00-18.00 (2h przerwy na lunch)
Koszt:
1800 zł za parę
Wielkość grupy:
min. 4 pary, max. 6 par
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, IV piętro,
90-019 Łódź
MĘSKA SIŁA
Prowadzący

Peter Schulthess
Terapeuta Gestalt
73 lata, jest praktykującym terapeutą Gestalt. Od 1976 roku prowadził swój gabinet w Zurychu w Szwajcarii. Od ponad 30 lat uczy psychoterapii Gestalt na cały świecie. Pracował w Szwajcarii, Polsce, Niemczech, Grecji, Rosji, Serbii, Macedonii, Boliwii i Chinach. Był prezesem EAGT( Europejskie Stowarzyszenie Terapii Gestalt) i członkiem SARC (Komitet Nauki i Badań) w EAP (Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii). Obecnie w ciągu roku mieszka na Filipinach (zimą), w Grecji (latem) i od czasu do czasu w Szwajcarii. Jest wdowcem, ma czwórkę dorosłych dzieci i pięcioro wnucząt. Nowa miłość zaniosła go do Azji.
Opis
Warsztat rozwoju osobistego dla mężczyzn.
To spotkanie ma już swoją historię. Peter przyjedzie po raz kolejny, potowarzyszyć grupie mężczyzn w ich osobistych podróżach Cieszymy się, że możemy tworzyć ku temu możliwości.
Terapia? Rozwój osobisty? Wyrażanie emocji? Świadomość w relacji ze sobą, z partnerką/partnerem, z otoczeniem? Według stereotypu to przecież kobiece kompetencje, nie męskie. Jakież to mylne!
Podczas tego warsztatu będziemy pracować opierając się na osobistym doświadczeniu, korzystając z metod psychoterapii Gestalt tak, aby odkryć i rozwinąć swój osobisty potencjał. Zwykle w grupach koedukacyjnych mężczyźni stanowią margines, będąc liczebnie zdominowani przez kobiety. Tworzy to specyficzną dynamikę grupy i przyjmowanych w niej ról. Praca w grupie mężczyzn ułatwi stworzenie przestrzeni, w której mężczyźni dadzą sobie prawo do wyrażania emocji i odkrywania męskości na polu innym, niż rywalizacja o kobiety.
Terapia Gestalt jest psychoterapeutycznym podejściem zakorzenionym w psychologii humanistycznej. Można z niej korzystać nie tylko w procesie psychoterapeutycznym, ale również w celu rozwoju osobistego. Jeżeli nie wiesz za wiele o terapii Gestalt, Google Ci z pewnością pomoże. Ten warsztat jest adresowany do mężczyzn bez względu na to, czym się zajmują, nie jest wymagane doświadczenie psychoterapeutyczne, ale też nie jest zabronione
Informacje Organizacyjne
Czas:
19-22 czerwca 2025
Godziny pracy:
czwartek: 9:30-18:30
(2 godziny przerwy w porze lunchu)
piątek-sobota: 9:00-18:00
(2 godziny przerwy w porze lunchu)
niedziela: 9:00-16:00
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, 90-019 Łódź
Grupa: 12-16 osób.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w warsztacie w wymiarze 24 godzin szkoleniowych.
Warsztat będzie tłumaczony z języka angielskiego.
„Ten warsztat był dla mnie okazją aby poznać się lepiej poprzez innych mężczyzn – słuchając każdej z historii odnajdywałem w nich fragment siebie, to wywoływało określone emocje, którymi mogłem się ze wszystkim później podzielić. Każdy z nas mógł zdjąć maski i być w 100% sobą. Z warsztatu zabrałem silne postanowienie do zmiany dwóch ważnych spraw w moim życiu. Duża wartość to również możliwość indywidualnej pracy na forum z Peterem.”
„Niezwykłym, zaskakującym, rozwijającym i jak się wydaje niezbędnym 🙂 doświadczeniem. Bliskości, wsparcia, obecności mężczyzn pod przewodnictwem wyjątkowego mędrca. Wpłynął na mnie właściwie w każdej płaszczyźnie, jedna duża zmiana powoduje setki innych. Zabrałem ze sobą spokój, uwolnienie od lęku, otwartość, zgodę na obecność innych w moim życiu, radość płynącą z tego faktu i ulgę…że mogę bezpiecznie być sobą. Poczucie wyjątkowości bycia mężczyzną”
Trening terapeutyczny Oddech i Ucieleśnienie
Prowadzący

Agnieszka Nawrot
psychoterapeuta Gestalt
Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i superwizorką Gestalt, trenerką grupową. Od trzech lat idę też drogą Oddechu Transmodalnego. Od ponad dwudziestu lat w relacji z Gestaltem, kocham go z wzajemnością i czuję się kochana.
Proces psychoterapii postrzegam jako wewnętrzne porządki, posprzątanie „muszę, powinnam, należy, wypada” i zrobienie miejsca na „chcę, decyduję, mogę, pragnę, zasługuję”. Przewietrzenie przekonań i utartych schematów zachowań, które przestały nam służyć. Odkurzenie drogi z głowy do serca, z rozumu do intuicji.
Najważniejsze są dla mnie Relacje, a wymiarem Miłości w terapii czas i uwaga. Mam naturalną zdolność widzenia we wszystkim i wszystkich potencjałów, piękna i zasobów.
Jestem też żoną, mamą, siostrą, ciotką, szwagierką, przyjaciółką, opiekunką zwierząt i roślin.
Pasjonują mnie pasja, moja praca, żywotność, zdrowie, swobodny przepływ energii, fizyka kwantowa, medycyna holistyczna, minimalizm i komunikacja międzygatunkowa.
Kocham wodę w każdej postaci, od kropli deszczu i źródełka po morza i oceany.
Opis
Słowa zaproszenia od Prowadzącej:
Trening terapeutyczny poprowadzę w Relacji Oddechu i Ucieleśnienia. Trening terapeutyczny, czyli czas, przestrzeń i miejsce, żeby w energii grupy zająć się i zatroszczyć o Siebie, Relację ze Sobą, i Relacje z Innymi, ze Światem. Po swojemu, w zgodzie ze swoją gotowością i możliwosciami w tu i teraz. Przy moim wsparciu, wsparciu Oddechu i Ucieleśnienia.
Czego możesz się spodziewać?
Relacji. Oddechu. Ucieleśnienia. Tu i teraz. Fenomenologii. Obecności. Kontaktu i Wycofania. Przeżywania, Czucia, Doznawania. Pracy i Odpoczynku. Świadomości. Żywotności. Samoregulacji. Szacunku. Poczucia humoru. Życzliwości.
Dla kogo: Trening przeznaczony jest dla wszystkich psychoterapeutów w trakcie szkolenia i absolwentów szkół Gestalt i innych modalności, a także nie-psychoterapeutów pozostających w terapii indywidualnej minimum dwa lata.
Informacje Organizacyjne
Czas:
2 – 6 lipca 2025
Cena:
2200 zł.
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5, lok. 5 (IV piętro), Łódź
Grupa:
8-14 osób.
Trening trwa 50 godzin zaliczanych do wymogów certyfikacji PTPG i EAGT
Trening psychoterapeutyczy w podejściu Gestalt z Peterem Schulthessem
Prowadzący

Peter Schulthess
Terapeuta Gestalt
Peter Schulthess to doświadczony psychoterapeuta gestalt, superwizor i trener. Ma 75 lat. Od ponad 30 lat uczy psychoterapii Gestalt na całym świecie. Pracował w Szwajcarii, Polsce, Niemczech, Grecji, Rosji, Serbii, Macedonii, Boliwii i Chinach. Był prezesem EAGT i członkiem SARC (Komitet Nauki i Badań) w EAP. Jego treningi psychoterapeutyczne opierają się na klasycznych założeniach terapii gestalt, ale uwzględniają także nowoczesne podejścia i integrację różnych perspektyw terapeutycznych.
Znany jest ze swojego unikalnego stylu interwencji, łączącego wspierające towarzyszenie z umiejętną konfrontacją.
Opis
Z Peterem Schulthessem współpracujemy prawie od samego początku istnienia Centrum. W tym roku zdecydowaliśmy wspólnie, aby Peter poprowadził trening terapeutyczny. Tym samym chcemy otworzyć możliwość doświadczenia pracy z tym doświadczonym psychoterapeutą szerokiemu gronu odbiorców.
Nie ważne więc czy masz już za sobą wiele lat praktyki psychoterapeutycznej, czy dopiero zaczynasz swoją drogę, a może po prostu interesuje Cię rozwój osobisty, zapraszamy Cię serdecznie.
Czego możesz się spodziewać:
– Podejścia obfitującego w doświadczenie
– Pracy z ciałem i emocjami
– Dialogu egzystencjalnego i fenomenologicznego podejścia
– Pracy na granicy kontaktu
Dla kogo jest ten trening?
• Dla psychoterapeutów gestalt na różnych etapach zaawansowania,
• Dla psychoterapeutów innych modalności, którzy chcą wzbogacić swój warsztat,
• Dla osób zainteresowanych pogłębieniem samoświadomości i pracy nad sobą w kontekście zawodowym.
Informacje Organizacyjne
Czas:
27-31 sierpnia 2025
Godziny pracy:
50h (zgodnie z wytycznymi EAGT) szczegółowe godziny pracy podamy wkrótce
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt, ul. Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 12-16 osób
Koszt szkolenia: 2200 zł.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w treningu terapeutycznym w wymiarze 50 godzin.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Ku integralności – „nowa” opowieść o Męskości.
Warsztat dla mężczyzn w nurcie Gestalt
Prowadzący

Sebastian Kantor
Psychoterapeuta
Jestem psychoterapeutą z kilkunastoletnim doświadczeniem, superwizorem i trenerem.
Przez kilkanaście lat studiowałem aikido. Jestem ojcem dwójki synów i szczęśliwym partnerem.
Opis
Warsztat skierowany jest do mężczyzn, którzy pragną rozwijać się emocjonalnie, relacyjnie i mentalnie. W trakcie spotkania będziemy eksplorować męskość co daje szansę na większą świadomość, a także zrozumienie, czego nauczono Cię o męskości i jak ją realizujesz w swoim życiu.
Dziś wielu mężczyzn potrzebuje znaleźć swoją ścieżkę wzrostu samodzielnie dlatego warto zadać sobie pytanie: po co być zdanym na łaskę tego, czego o sobie nie wiem? Warsztat jest szansą na poszerzenie własnej świadomości w grupie innych mężczyzn a także na kontakt z prawdą emocjonalną o samym sobie.
Rozwój świadomej męskości odbywa się między innymi w dwóch znaczących wymiarach. Jeden z nich to wzrastanie w świecie jakości męskich, a drugi to praca nad rozwojem pierwiastka żeńskiego w mężczyźnie. Ten drugi wymiar jest szczególnie ważny ponieważ pozwala uwolnić się od toksycznych, kulturowych wzorców i oczekiwań, które mogą ograniczać. Dzięki temu mężczyzna może odnaleźć własną drogę i żyć w sposób, który jest zgodny z jego autentycznymi przekonaniami, uczuciami i pragnieniami.
Chodzi o to, by mężczyźni przestali tłumić swoje uczucia i wrażliwość, co często prowadzi do uczucia frustracji, furii, depresji lub innych postaw mających na celu kompensację nie wyrażonego cierpienia. Pełna męskość to taka, która integruje w sobie różnorodne aspekty ludzkiej natury, zarówno te uważane za cechy męskie, jak i cechy żeńskie, pozwalając na pełniejsze doświadczanie siebie i relacji.
Cel warsztatu:
- Przyjrzeć się własnym utrwalonym kulturowo wzorcom relacyjnym.
- Przyjrzeć się jak wchodzisz w relację z innymi mężczyznami a także co może mieć
wpływ na jakość Twoich relacji z innymi osobami niezależnie od płci. - Praca nad świadomością własnych wzorców daje wybór w jaki sposób kontaktujesz
się z najbliższymi. - Polaryzacja emocjonalna często prowadzi do tłumienia uczuć, frustracji, różnego
rodzaju mechanizmów kompensacyjnych. Integracja emocji, szczególnie tych
wypartych daje możliwość lepszego zrozumienia siebie i budowania pełniejszych
relacji. - Świadomość siebie daje możliwość redefinicji wzorców. Zdecydowania, które z nich chcesz przekazywać i podtrzymać w kontakcie z innymi osobami, potomstwem, partnerami;
Warsztaty prowadzone są w nurcie Gestalt przez certyfikowanego terapeutę i superwizora w oparciu o proces grupowy, doświadczenia relacyjne, grupowe i indywidualne.
Spotkajmy się w sile i słabości.
Do zobaczenia w Grupie!
Informacje Organizacyjne
Czas:
28-30 listopada 2025
Godziny pracy:
piątek 10:00-19:00,
sobota 9:00-19:00,
niedziela 9:00-14:00
(w sobotę i niedzielę przewidziane są przerwy lunchowe)
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt, ul. Dowborczyków 5a, Łódź
Grupa: 8-14 osób
Koszt szkolenia: 1500 zł.
Warsztat spełnia wymagania tzw. free choice niezbędnych do realizacji wymagań certyfikacyjnych EAGT w nurcie Gestalt.
Istnieje możliwość noclegu w warunkach materacowych w ŁCG (za dodatkową, symboliczną opłatą).
Obudź wewnętrzną Boginię – Celebracja Kobiecości
Prowadzący

Wioleta Firaza
Psychoterapeutka Gesztalt
Tworzę przestrzeń dla kobiet, które chcą być bardziej (czułe) dla siebie; w swojej praktyce sięgam do nurtu Internal Family System, Komunikacji bez Przemocy, Terapii Tańcem i Ruchem. Ufam w mądrość płynącą z ciała, a moją ostatnią miłością są tańce w kręgu;) Jestem psycholożką i „blogerką” @popierwszety

Joanna Muzal
Psycholożka i Psychoterapeutka
Jestem psycholożką (ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim) i psychoterapetką w trakcie szkolenia w nurcie Core Energetics. Podejście to łączy rozmowę, odkrywanie swoich mocnych stron, jak i przeszkód na drodze do pełnego życia, oraz pracę z ciałem. Pozwala integrować strefę emocjonalną, intelektualną i fizyczną. Swoje umiejętności rozwijałam na licznych kursach i szkoleniach, min. jestem praktykiem metody terapeutycznej Internal Family Systems (IFS) oraz trenerką narzędzia do badania stylów myślenia FRIS. Bardzo bliskie jest mi podejście NVC, empatyczna komunikacja, towarzyszenie w procesie odkrywania swojej prawdy, potrzeb i stawanie do swojej mocy. Moją misją jest tworzenie przestrzeni do pełnego wyrażania swoich emocji, odblokowywania energii życiowej, przy jednoczesnym rozwijaniu czułego i akceptującego podejścia do siebie.
Opis
Zapraszamy wszystkie kobiety na wyjątkowe spotkanie, podczas którego wspólnie zanurzymy się w magii kobiecej energii, celebrując Dzień Kobiet w atmosferze harmonii, siły i wewnętrznego piękna.
Wydarzenie to stworzone zostało z myślą o tych, które pragną:
✨ Odnaleźć kontakt z wewnętrzną boginią,
✨ Wzmocnić poczucie własnej kobiecości,
✨ Zrelaksować się i celebrować swoje wyjątkowe ja w gronie pełnym ciepła i wsparcia.
W programie znajdziesz:
🌺 Rytuał Powrotu do Siebie – prowadzone medytacje w ruchu i wizualizacje, które pomogą Ci skontaktować się ze swoją wewnętrzną mocą i poczuć swój wewnętrzny rytm
🌺 Ceremonia Intencji – wspólne tworzenie przestrzeni pełnej miłości i afirmacji, gdzie każda z nas będzie miała okazję wyrazić swoje marzenia i pragnienia
🌺 Tworzenie amuletu mocy
🌺 Relaksacyjny krąg świec – zatańczymy ze świecami w kręgu
Dlaczego warto?
To wydarzenie jest okazją do zatrzymania się w codziennym biegu i przypomnienia sobie, że każda z nas nosi w sobie wewnętrzną boginię – pełną siły, piękna i mądrości. W atmosferze wsparcia i akceptacji wspólnie stworzymy przestrzeń, w której każda kobieta będzie mogła poczuć się wyjątkowa i wolna.
Co zabrać ze sobą?
🌸 załóż ulubioną sukienkę
🌸 ulubioną świecę i symbol, który chciałabyś włączyć do rytuału,
🌸 Otwarty umysł i serce gotowe na nowe doświadczenia.
Świętujmy razem kobiecość – taką, jaką czujemy, jaką pragniemy i jaką jesteśmy!
Informacje Organizacyjne
Data:
8 marca 2025
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, IV piętro,
90-019 Łódź
Koszt:
250zł
Zapraszamy do zapisów! Liczba miejsc jest ograniczona, aby zapewnić intymną i spokojną atmosferę. Warsztat odbędzie się po zgłoszeniu się minimalnej liczby uczestniczek.
Halo baza.
Grupa rozwojowa, w której dobrze przygotujesz się na wiosnę.
Prowadzący

Emilia Pabijanek
psychoterapeuta Gestalt
Nazywam się Emilia Pabijanek i sama doświadczyłam kiedyś wypalenia. To był początek zmiany i pracy nad sobą, która jest moim życiowym, dobrostanowym kierunkiem – moją własną BAZĄ.
Pracuję w zespole Łódzkiego Centrum Gestalt. Oprócz psychoterapii indywidualnej prowadzę m.in. rozwojowo – taneczny warsztat Tańcz 25 w 25, czyli 2-5 minut dziennie każdego dnia oraz praktyczny warsztat o budowaniu życiowego dobrostanu NIE WYPALAJ SIĘ.
Ukończyłam całościowe 4 letnie szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
Moje dodatkowe szkolenie obejmuje m.in. tematykę:
- Pracy z traumą w terapii Gestalt (warsztat z Giovanni Turra)
- Pracy z ciałem metodą Lowena (warsztaty z Sylwią Motyl – Kośką)
- Zastosowania teorii poliwagalnej Stephena Porgesa w psychoterapii (szkolenie z Krzysztofem Karaudą)
- Pracy z konfliktem i władzą w grupie w ujęciu Gestalt (warsztat z Frans Meulmeester)
Pracuję z dorosłymi osobami, które doświadczają:
- wypalenia
- życiowego impasu (strata, rozstanie, choroba)
- kłopotów relacyjnych
- depresji
- stresu
- lęku
Prowadzę sesje indywidualne, konsultacje i warsztaty dla firm dedykowane tematyce lepszej komunikacji, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, radzenia sobie ze stresem i budowania dobrostanu.
www.halobaza.com.pl, https://lcg.dot.pl/

Ewa Roksela
psychoterapeuta Gestalt
Nazywam się Ewa Roksela. Pracuję w Łódzkim Centrum Gestalt, gdzie prowadzę psychoterapię indywidualną. Jestem również trenerką umiejętności miękkich m.in. w obszarze komunikacji, asertywności, relacji interpersonalnych. Przez wiele lat byłam również pracownikiem korporacji, więc zjawisko wypalenia jest mi bliskie. Wiedza terapeutyczna oraz szkoleniowa, a także własne doświadczenia są dla mnie doskonałą bazą do wspierania osób, które chcą poznać siebie i rozwinąć umiejętności, które w rezultacie pozwolą im prowadzić dobre, komfortowe życie.
Wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – Psychologia, w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie– Psychoterapia, w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie – Szkoła Trenerów oraz w ramach dodatkowych szkoleń w zakresie pracy psychoterapeutycznej.
Pracuję z dorosłymi osobami, w obszarach:
- relacji interpersonalnych (w rodzinie, związkach, dalszych relacjach)
- życiowych zmian (zmiana ścieżki zawodowej oraz zmiany w obszarach osobistych)
- radzenia sobie z kryzysem
- wsparcia przy obniżonym nastroju, depresji
- zredukowania poziomu lęku, stresu
- poznania siebie – „mocnych i słabych stron”, znalezienia swojej drogi życiowej.
W gabinecie ważne jest dla mnie stworzenie bezpiecznych warunków do rozwoju i poznawania siebie, zrozumienia swoich emocji, potrzeb oraz trudności. Dzięki temu możliwe jest odzyskanie sprawczości w życiu i odblokowanie naturalnych procesów, które pozwolą odzyskać dobrostan.
“Zmiana pojawia się wtedy, gdy ktoś staje się tym kim jest, a nie kiedy usiłuje stać się tym kim nie jest”.Arnold Beisser, Paradoksalna Teoria Zmiany
Opis
Jeśli czujesz zmęczenie, często doświadczasz stresu, lub zawodowo albo życiowo się wypalasz zapraszam Cię do rozwojowej grupy, w której przez 8 tygodni popracujesz nad stworzeniem własnej mapy do dobrostanowej BAZY i zbudowaniem ścieżki, która do niej prowadzi.
Te 8 tygodni to dopiero początek. Pielęgnowanie dobrostanu to ścieżka na całe życie.
W ciągu 8 tygodni popracujemy nad 6 tematami, które są ważne z punktu widzenia budowania dobrego życia:
– zdrowie mentalne
– zdrowie fizyczne
– relacje osobiste i zawodowe
– poczucie bezpieczeństwa
– odpoczynek i zabawa
– kontakt z naturą
W trakcie spotkań będziemy rozmawiać, dzielić się doświadczeniami, a także sięgać do ruchu, m.in. spontanicznego tańca, a także ćwiczeń i doświadczeń w parach lub małych grupach, które są częścią pracy w podejściu Gestalt.
Popracujemy też nad zwiększeniem świadomości, jeśli chodzi o reakcje (odczucia, myśli, działanie) związane ze stresem, który może hamować na dobrostanowej drodze, utrudniać zmiany nawyków.
Tydzień 1 – 5.02.2025
-Czas na poznanie siebie, ustalenie zasad pracy oraz wyłonienie wstępnych indywidualnych celów i motywacji na wspólny rozwojowy proces.
-Określenie, czym jest dla Ciebie dobrostan, po czym poznasz, że dbasz o swój dobrostan.
W jaki sposób wspiera to Ciebie w codziennym życiu?
Tydzień 2 – 12.02.2025
Zajmiemy się tematem dobrostanu w kontekście zdrowia mentalnego – czym jest dla Ciebie, jak możesz wspierać siebie na co dzień?
Jak reagujesz w sytuacjach stresu i jak możesz siebie wspierać?
Tydzień 3 – 19.02.2025
To czas na podjęcie tematu zdrowia fizycznego – jak rozumiesz dbanie o siebie?
Jakie są Twoje priorytety, co chcesz zmienić?
Jak możesz wspierać swoje zdrowie fizyczne każdego dnia?
Jak reagujesz w sytuacjach stresu i jak możesz siebie wspierać?
Tydzień 4 – 26.02.2025
Skupimy się nas relacjach osobistych i zawodowych – w jaki sposób budują Twój dobrostan? Na czym Ci zależy w relacjach? Co Cię wspiera, co nie wspiera?
Jak reagujesz w sytuacjach stresu i jak możesz sobie pomagać wracać do równowagi?
Tydzień 5 – 5.03.2025
Zastanowimy się czym jest dla Ciebie poczucie bezpieczeństwa, co jest Ci potrzebne, żeby czuć się bezpiecznie?
W jaki sposób poczucie bezpieczeństwa wpływa na Twój dobrostan?
Tydzień 6 – 12.03.2025
To spotkanie o odpoczynku i zabawie, więc będziemy praktykować jedno i drugie Jednocześnie zastanowimy się, jakie znaczenie ma dla Ciebie i Twojego dobrostanu to, że potrafisz odpoczywać i się bawić. Jak to robisz?
Tydzień 7 – 19.03.2025
Czas na kontakt z naturą – po uzgodnieniu z grupą, to spotkanie możemy przenieść poza ŁCG
Czym jest natura w Twoim życiu, na ile wspiera Twój dobrostan, ma znaczenie w kontekście radzenia sobie ze stresem?
W jaki sposób zmysły mogą Cię wspierać w budowaniu dobrostanu?
Tydzień 8 – 26.03.2025
Wspólne powitanie WIOSNY
Podsumowanie pracy, omówienie Twojego miejsca na drodze do Twojej dobrostanowej BAZY w odniesieniu do celów i motywacji, które określiłaś / eś na początku.
***
Z tygodnia na tydzień będziemy się lepiej poznawać, co jest bazą dla budowania poczucia zaufania i bezpieczeństwa. Dlatego po rozpoczęciu spotkań w środę 5 lutego nie będzie możliwości, by dołączyć.
Grupa będzie liczyła maksymalnie 16 osób. W przypadku zgłoszenia się większej liczby osób, istnieje możliwość zaplanowania kolejnego terminu.
Nabór do grupy kończy się w środę 29.01.2025.
Spotkania nie są formą psychoterapii, a grupa ma charakter rozwojowy. Jeśli pojawi się potrzeba indywidualnego kontaktu z odpowiednim specjalistą należy rozważyć sięgnięcie po takie wsparcie.
Informacje Organizacyjne
Czas:
Spotkania będą odbywały się co środę, w godzinach 18.00-20.30
Każde potrwa 2,5 godziny.
Tydzień 1 – 5.02.2025
Tydzień 2 – 12.02.2025
Tydzień 3 – 19.02.2025
Tydzień 4 – 26.02.2025
Tydzień 5 – 5.03.2025
Tydzień 6 – 12.03.2025
Tydzień 7 – 19.03.2025
Tydzień 8 – 26.03.2025
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5, lok. 5 (IV piętro), Łódź
Grupa:
maksymalnie 16 osób
Koszt szkolenia:
200 zł / spotkanie – płatność w trzech ratach
Zapisy:
Lepsza praca
Prowadzący

Joanna Muza
Psycholożka
Psycholożka i psychoterapeutka w trakcie szkolenia. Swoje umiejętności rozwijała na licznych kursach i szkoleniach, min. jest praktykiem metody terapeutycznej Internal Family Systems (IFS), certyfikowanym coachem w metodologii Coachwise oraz trenerką narzędzia do badania stylów myślenia FRIS. Duża część jej życia zawodowego była związana ze wspieraniem ludzi, którzy są w procesie zmiany zawodowej. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy indywidualnej i szkoleniowej na Uniwersytecie Łódzkim, firmie z branży IT oraz w licznych projektach unijnych.
Opis
Cykl szkoleń dla osób w procesie szukania pracy i zmiany zawodowej “Lepsza praca”:
Praca to duża część naszego życia, a tak często doświadczamy w niej braku satysfakcji, zniechęcenia, i ogólnego poczucia niedopasowania. Być może chcesz zmienić pracę, ale się boisz? Może w ogóle nie wiesz, co by to mogło być? Może chcesz się pomału przygotować? Może właśnie szukasz pracy, ale stres cię paraliżuje, trudno ci ruszyć z miejsca, nie wiesz, jak stworzyć dobre CV? Może nigdy jeszcze nie szukałaś/eś pracy i nie wiesz jak się poruszać po rynku? Może za tobą już dziesiątki wysłanych CV i rozmów, które zakończyły się niepowodzeniem, a ty nie wiesz dlaczego?
A może szukasz wsparcia dla kogoś bliskiego, kto jest w procesie zmiany zawodowej?. Towarzyszenie osobie w tej sytuacji jest trudne: słowa zachęty często są odbierane jako nadmierna presja, sugerowanie rozwiązań jako wtrącanie się, a motywowanie bywa odbierane jako brak wiary. Jeśli to doświadczenie jest ci bliskie, chcesz wspierać, ale nie wiesz jak, to możesz polecić to szkolenie lub wykupić miejsce (oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się, że osoba bliska chce skorzystać z takiego wsparcia).
Czas zmiany zawodowej jest związany z niepewnością i stresem, ale jest również szansą na znalezienie lepszego miejsca. Takiego, w którym poczujesz, że praca ma sens i pasuje do ciebie. Nie powiem ci, co masz robisz, ale dzięki różnym ćwiczeniom i współpracy w grupie możesz odkryć, w czym jesteś dobra/y, a w konsekwencji, jaka praca będzie najlepiej odpowiadać twoim potrzebom.
W ciągu 4 spotkań po 2,5 godziny każde, omówimy całościowo najważniejsze aspekty, tak żebyś czuła/czuł się w pełni przygotowana/y do poruszania się po rynku pracy. Spotykamy się w kameralnej grupie od 5 do 10 osób w Łódzkim Centrum Gestalt w poniedziałki od 18.00 do 20.30.
Spotkanie 1: W czym jestem dobra/y?
Jakie są moje mocne strony, za co cenią mnie inni, w jakich zadaniach dobrze się sprawdzam?
Spotkanie 2: Do jakiej pracy pasuje mój profil?
Jakie zawody najlepiej pasują do moich naturalnych predyzpozycji, jakie środowisko pracy będzie mi najbardziej odpowiadać, jaki jest mój styl myślenie na podstawie FRIS?
Spotkanie 3: Jak napisać dobre CV i szukać pracy?
Co właściwie powinno być w CV, o czym pisać, a co pominąć, jak zachęcić rekrutera, a jakich błędów się wystrzegać? Jakie są najskuteczniejsze metody szukania pracy, jak korzystać z LinkedIna, jak utrzymać motywację i się nie zniechęcić?
Spotkanie 4: Co chce usłyszeć rekruter podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
Jakie pytania najczęśćiej pojawiają się na rozmowie i jak na nie odpowiadać, czego rekruterzy na pewno nie chcą słyszeć i jak oswoić stres związany z rozmową?
Na cykl spotkań “Lepsza praca” zapraszam cię, jeśli:
jesteś teraz w procesie poszukiwania pracy
pracujesz, ale potrzebujesz zmiany zawodowej
szukanie pracy bardzo cię stresuje
chcesz mieć pracę, którą lubisz i do której się nadajesz, ale nie wiesz co to jest
masz trudności z nazwaniem swoich mocnych stron i chcesz lepiej poznać swoje predyspozycje zawodowe (z wykorzystaniem podejścia FRIS)
chcesz dowiedzieć się, jak napisać efektywne CV
potrzebujesz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz poznać metody szukania pracy
Informacje Organizacyjne
Kiedy:
poniedziałki:
18.11.2024,
25.11.2024,
02.12.2024,
09.12.2024
godziny: 18:00-20.30
Koszt:
500 zł za cykl 4 spotkań.
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, IV piętro, 90-019 Łódź
W czułych objęciach Przodkiń/Przodków
Prowadzący

Wioleta Firaza
Psycholożka
psycholożka i towarzyszka w kryzysie. W swojej praktyce korzysta z Terapii IFS (System Wewnętrznej Rodziny) i założeń Komunikacji bez Przemocy (NVC). Pracuje z kobietami w różnym wieku, indywidualnie oraz grupowo. Prowadzi stronę na FB: Po Pierwsze TY. Jest matką Dziewięciolatka z bujną wyobraźnią.
Opis
🌿 Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, które połączy nas z korzeniami i pomoże czerpać siłę z mądrości tych, którzy byli przed nami.
Każdy z nas jest częścią większej historii – tej rodzinnej, kulturowej, a nawet duchowej. W czasie tego wydarzenia stworzymy przestrzeń, by zatrzymać się, uznać wkład naszych przodków/przodkiń w nasze życie oraz świadomie zaprosić ich wsparcie do codziennego budowania naszej siły.
Jeśli wspominasz osoby, których już nie ma, ale nadal odczuwasz ich życzliwość i wsparcie dla Ciebie, to spotkanie może być dla Ciebie.
🌀 Czego możesz się spodziewać?
Ceremonii uznania: Stworzymy rytuał, w którym z wdzięcznością spojrzymy na to, co odziedziczyliśmy – zarówno w postaci zasobów, jak i wyzwań.
Medytacji połączenia: Poprowadzimy Cię w głąb siebie, byś poczuła ich obecność jako część Twojej wewnętrznej sieci wsparcia.
Kreowania sieci wsparcia: Przez rozmowy, refleksje i ćwiczenia zaprosimy Cię do wyobrażenia swojej sieci wsparcia, w której znajdzie się miejsce na mądrość przodków i Twoje własne zasoby.
Dzielenia się historiami: Jeśli poczujesz gotowość, możesz podzielić się tym, co wniosły do Twojego życia Twoje przodkinie lub przodkowie – inspirując innych swoimi refleksjami.
🌟 Dlaczego warto?
Uznanie naszych korzeni nie oznacza, że musimy nieść ciężary, które nie są nasze. To sposób, by spojrzeć z wdzięcznością na to, co nas ukształtowało, i świadomie wybrać, co chcemy zabrać ze sobą w przyszłość. Kiedy otwieramy się na wsparcie przodków, łączymy się z ich mądrością, odwagą i miłością.
🧘♀️ Dla kogo:
Dla każdej osoby, która czuje, że chce:
- Zatrzymać się na chwilę i docenić swoje korzenie.
- Wzmocnić swoją wewnętrzną sieć wsparcia.
- Pogłębić poczucie przynależności do swojej historii i siebie samej.
- Oddać cześć osobom, których już nie ma.
❤️ Zapisz się już dziś i wyrusz z nami w tę podróż pełną refleksji, wdzięczności i połączenia!
Informacje Organizacyjne
Kiedy:
a to już za nami.
18:00 (spotkanie potrwa ok.3-3,5h, w zależności od ilości uczestników)
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, IV piętro, 90-019 Łódź
Dzień kobiet
Prowadzący

Wioleta Firaza
Psychoterapeutka Gesztalt
Psycholożka i towarzyszka w kryzysie. W swojej praktyce korzysta z Terapii IFS (System Wewnętrznej Rodziny) i założeń Komunikacji bez Przemocy (NVC). Pracuje z kobietami w różnym wieku, indywidualnie oraz grupowo. Prowadzi stronę na FB: Po Pierwsze TY. Jest matką Ośmiolatka z bujną wyobraźnią.
Opis
Droga Kobieto,
W dniu naszego święta, zapraszam Cię do spotkania – z innymi kobietami, by stworzyć przepiękną przestrzeń i do spotkania ze sobą samą. W tym celu podczas tego spotkania stworzymy mandalę, mandalę w intencji kobiecości.
Spotkajmy się, by wspólnie świętować naszą kobiecość,
Spotkajmy się, by wspólnie tworzyć,
Spotkajmy się, by się poruszać, wymieniać myślami… po prostu pobyć razem.
Czego możesz się spodziewać?
– wspólnego świętowania w kobiecym gronie
– nieco ruchu (ale nie musisz się obawiać, nie będzie układów i wymagających figur)
– wycinania, klejenia i zanurzania – ogólnie twórczego spędzenia czasu
– słów przepowiedni od Bogini
Co warto mieć ze sobą?
– ciekawość
– wygodny strój – zachęcam Cię, abyś wybrała coś, w czym czujesz się wyjątkowo
– wygodne obuwie (możesz wziąć na zmianę) lub ciepłe skarpety
– ulubioną przekąska do wspólnej herbatki
– swój „przedmiot mocy” do położenia w Kręgu
Informacje Organizacyjne
Data:
a to już za nami.
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, IV piętro, 90-019 Łódź
W stronę współrodzicielstwa i wiosek więzi
Warsztat rozwojowy pedagogiki Gestalt
Prowadzący

Przemysław Różański
Pedagog, trener i psychoterapeuta Gestalt
specjalizujący się m.in. w pracy z rodzinami, wieloletni pracownik specjalistycznej poradni MOP w Warszawie, jeden ze współtwórców nurtu edukacji demokratycznej i wolnościowej w Polsce, superwizor kadry m.in Wolnej Szkoły Wilanów, Wolnej Szkoły Razem a obecnie Turkusowej Wieży i Liceum w Chmurze, ostatnio zainteresowany wspieraniem lokalnych kooperatyw edukacyjnych i tworzeniem sieci wsparcia rodzicielskiego w oparciu o założenia pedagogiki Gestalt
Mąż Moniki, z którą od blisko 15 lat prowadzi w Brodnicy (kuj-pom) fundację SieChce, w ramach której poszukiwał i odkrywał alchemiczną formułę “ grupowego twórczego fermentu”, której podstawą jest metodologia podejścia Gestalt, teoria dezintegracji pozytywnej Kazimierza Dąbrowskiego oraz teoria rozwoju integralnego Kena Wilbera. Ten warsztat jest zebraniem jego 30 letnich doświadczeń zawodowych i osobistych.
Tata Jasia (7 l) i Mai (4 l), z którymi współtworzy od 2019 Brodnicką Kooperatywę Rodzin, która jest próbą zakorzenienia wizji kwantowego plemienia lokalnie.
Joanna Łucja Cichoń – człowiek, kobieta, tancerka życia, pedagożka Gestalt, pracuje terapeutycznie oraz rozwojowo z dorosłymi oraz młodzieżą, trenerka języka ruchu i świadomej pracy ciałem. Prowadzi grupowe warsztaty tańca terapeutycznego oraz ucieleśnione sesje indywidualne, wspierające świadomy kontakt z ciałem a przez to pełniejsze doświadczanie człowieczeństwa. Współpracuje z krakowskimi domami dziecka, Muzeum Krakowa oraz współtworzy projekt Fundacja Rodzinne Ogrody, gdzie najczęściej bywa Ciotką. Inspirację do tworzenia wspólnot czerpie z kultury ludowej, której od 22 lat doświadcza i z nią eksperymentuje. Życie ludzi dawnej wsi – naszych babek i dziadków traktuje jako zasób i skarbnicę informacji mając przy tym świadomość traum jakie w sobie nosili. Jako potomkini swoich przodków próbuje prowadzić życie podłączone do naturalnych cykli przyrody oparte na ucieleśnionej mądrości pracy, śpiewu i tańca. Manifestuje to w świecie prowadząc ogród społeczny Rodzinne Ogrody, czyli miejsce spoTkań dla krakowskiego plemienia wolnych ludzi a także tworząc współczesne humanistyczne rytuały przejścia takie jak Krakoskie Dziady czy Babski Comber.
Opis
Jeszcze niedawno większość z nas wychowywała się w tradycyjnych wioskach czy ich miejskich odpowiednikach – podwórkach. Wspólnota dorosłych i dzieci dawała szansę budowania w sposób naturalny, intuicyjny naszej cielesno-emocjonalnej bazy.
Współczesny świat stawiając przede wszystkim na treści poznawcze i czynniki ekonomiczne systematycznie pozbawia nas korzyści płynących ze wspólnotowości. Nie mając tego doświadczenia kolejne pokolenia zachodniej cywilizacji stają się coraz bardziej oddzielone od swojego ciała, osamotnione, zaniepokojone, mniej pewne siebie i swoich relacji.
Propozycja warsztatu „Pedagogika Gestalt” wyrasta z przekonania, że ludzie do harmonijnego rozwoju potrzebują właśnie wspólnoty – swoistej wioski – sieci relacji i więzi. W tym ujęciu pojęcie rodzicielstwa poszerza się i obejmuje każdego, kto opiekuje się i/lub wspiera innego człowieka w rozwoju.
Podczas spotkania będziemy rozwijać w nas postawę współrodzicielstwa, która jest czymś więcej niż wymianą intelektualnych koncepcji. Zaproponujemy treningi ucieleśniania i dostrajania.
Pierwszy ugruntuje nas w świadomości ciała, a co za tym idzie wzmocni siłę naszej obecności – zarówno przy drugim dorosłym będącym w funkcji rodzicielskiej jak i przy dzieciach (czy innych osobach wymagających długoterminowej opieki).
Drugi natomiast pozwoli rozwijać umiejętność bycia w głębokim kontakcie z drugim człowiekiem zarówno na poziomie cielesno-emocjonalnym jak i poznawczo-mentalnym.
Na koniec zaprosimy uczestników do „forum współrodzicielstwa”. Będzie to okazja do doświadczenia, jak rozwijane umiejętności wpłyną na pracę nad konkretnymi problemami naszej stworzonej, małej wspólnoty.
Informacje Organizacyjne
Czas:
a to już za nami.
Godziny pracy:
podamy wkrótce
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5, Łódź
Grupa: 8-14 osób.
Rozwojowa grupa wsparcia dla dorosłych
Prowadzący

Lidia Barda
psychoterapeuta Gestalt
jestem psychoterapeutką Gestalt, dla mnie rozwój osobisty to rozwijanie samoświadomości a co za tym idzie, pełniejsze wykorzystanie swojego potencjału jako istoty ludzkiej.
Ewelina Sułkowska
psychoterapeuta Gestalt
jestem psychoterapeutką Gestalt, etnologiem, interesuje mnie wspieranie potencjału każdego człowieka do podniesienia jakości życia, w zgodzie z jego indywidualnymi potrzebami.
Opis
Zapraszamy Ciebie do współtworzenia rozwojowej grupy wsparcia dla dorosłych, gdzie w bezpiecznej przestrzeni będziesz mógł/mogła przyjrzeć się własnemu funkcjonowaniu w grupie.
Grupa prowadzona będzie w nurcie Gestalt. Jej celem jest rozwój umiejętności komunikacji, aktywnego słuchania, a także radzenie sobie z trudnymi emocjami. Będzie czas na podzielenie się własnym doświadczeniem, jak również włączymy wątki psychoedukacyjne wokół tematów – dbania o własne granice, asertywności, radzenia sobie ze stresem, wzmacniania swoich zasobów.
Jeśli doświadczasz trudności w nawiązywaniu nowych relacji lub ich utrzymaniu, obawiasz się bliskości, wycofujesz się lub zbyt mocno angażujesz się w relacje zapraszamy Cię do kontaktu.
Kwalifikacja do grupy poprzedzona jest konsultacjami z psychoterapeutkami prowadzącymi.
Informacje Organizacyjne
Czas:
a to już za nami.
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5, lok. 5 (IV piętro), Łódź
Grupa: 8-10 osób.
„Z wdzięcznością do siebie” – świętowanie w kręgu
Prowadzący

Wioleta Firaza
Psychoterapeutka Gesztalt
Psycholożka i towarzyszka w kryzysie. W swojej praktyce korzysta z Terapii IFS (System Wewnętrznej Rodziny) i założeń Komunikacji bez Przemocy (NVC). Pracuje z kobietami w różnym wieku, indywidualnie oraz grupowo. Prowadzi stronę na FB: Po Pierwsze TY. Jest matką Ośmiolatka z bujną wyobraźnią.
Opis
Wrzesień jest dla mnie ważnym momentem, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. To właśnie we wrześniu wzięłam ślub, urodziłam dziecko i założyłam firmę, a także zaczęłam współpracę z Łódzkie Centrum Gestalt..
W związku z tym zapraszam Cię na wspólne świętowanie w kręgu. Mam nadzieję, że będzie to dobry czas na zatrzymanie się, rozejrzenie się, jak to jest w moim życiu i uznania mojego/Twojego wkładu w świecie.
Podczas spotkania usiądziemy w kręgu, podzielimy się tym, co żywe, a na koniec zatańczymy w intencji pomyślności.
Zabierz ze sobą odświętny (ale wygodny) strój i przekąskę na wspólny „stół”.
Informacje Organizacyjne
Data:
a to już za nami
(po warsztacie będzie czas na pogaduszki i wspólne picie herbaty)
Miejsce: Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, IV piętro, 90-019 Łódź
Tańcz 24 w 24 Warsztat rozwojowo – taneczny
Prowadzący

Emilia Pabijanek
Psychoterapeutka Gesztalt
Mam na imię Emilia, pracuję w zespole Łódzkiego Centrum Gestalt.
Jestem psychoterapeutką na finiszu szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
Pracuję z dorosłymi osobami, które doświadczają:
-wypalenia
-życiowego impasu (strata, rozstanie, choroba)
-kłopotów relacyjnych
-depresji
-stresu
-lęku
Prowadzę sesje indywidualne, konsultacje i warsztaty dla firm dedykowane tematyce lepszej komunikacji, przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, radzenia sobie ze stresem.
Opis
Tańcz 24 w 24 (2-4 minuty tańca codziennie)
Warsztat rozwojowo – taneczny dla wszystkich, którzy potrzebują więcej radości i mniej napięć.
Tańcz 24 w 24 to wyzwanie na cały 2024 r., w ramach którego tańczę codziennie przez 2-4 minuty.
Ruch w tańcu pomaga kontaktować się z emocjami.
Towarzyszy w smutku, strachu, beznadziei.
Wyzwala radość, wdzięczność, nadzieję.
Wpływa na układ nerwowy, hormonalny, serce.
Pozwala się gruntować, łapać kontakt ze sobą, zmieniać jakość kontaktu z innymi.
Wracać do BAZY.
Zapraszam Cię na warsztat podczas którego:
– Będziemy tańczyć korzystając z mądrości i intuicji ciała.
– Pracować nad lepszym zrozumieniem siebie.
– Dzielić się doświadczeniami i wzajemnie od siebie uczyć.
Podczas warsztatu dowiesz się:
– Dlaczego, jak, kiedy, jak długo i gdzie tańczyć?
– W jaki sposób taniec może wpłynąć na Twoje samopoczucie i wspierać, gdy stres daje Ci się we znaki?
– Jak taniec może wpływać na Twoją kreatywność?
– Jak tańczyć, jeśli się wstydzisz i myślisz, że nie potrafisz tańczyć?
– Jak się zabrać do tańczenia, jeśli czujesz się wypalona/y, nie masz energii?
Na co dobry jest taniec?
– Taniec pozwoli Ci skontaktować się z tym co w środku – z emocjami, wrażeniami płynącymi z ciała.
– Z tym co pomiędzy – na granicy skóry i świata zewnętrznego.
– W tańcu możesz się też rozejrzeć i zobaczyć, jaki masz stosunek do tego co na zewnątrz: ludzi, relacji.
Taniec niesie wiele korzyści dla:
– Ciała – energetycznie się doładujesz, wyprodukujesz endorfiny, uwolnisz napięcie.
– Głowy – jeśli masz natłok myśli, w tańcu go przerwiesz.
– Serca – z pewnością pojawią się emocje, które potrzebują zauważenia.
Ubierz się luźno i wygodnie. Będziemy tańczyć boso, lub wygodnym obuwiu:
zabierz obuwie na zmianę 😀
Informacje Organizacyjne
Termin:
a to już za nami
Grupa: 8-18 osób
Miejsce:
Łódzkie Centrum Gestalt,
ul. Dowborczyków 5a, III piętro, Łódź
Ubierz się luźno i wygodnie. Będziemy tańczyć boso, lub wygodnym obuwiu:
zabierz obuwie na zmianę